PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W czwartek czeka nas odwilż w znacznej części kraju

IMGW: W czwartek czeka nas odwilż w znacznej części kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-30 08:15:00
IMGW

Synoptyk IMGW Szymon Ogórek przekazał, że w czwartek możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami, ale za to z opadami deszczu.

Jak przekazał Państwowej Agencji Prasowej synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, temperatura wyniesie od 1 do 8 stopni Celsjusza. Natomiast to właśnie na zachodzie Polski będzie ciepło, a termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 8-9 st. C powyżej zera.

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami i nasilającym się wiatrem

"Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam od 0 do 1 stopnia Celsjusza na plusie. W centrum kraju spodziewamy się około 3 stopni Celsjusza, podobnie będzie na południu kraju. Mroźne powietrze przesunie się bardzo powoli na wschód i będzie się robić coraz cieplej" – powiedział.IMGW2 30.12

Na północnym wschodzie i w Karpatach prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze deszcz. W rejonach podgórskich Karpat możliwe są roztopy.

"Przejaśnienia możliwe są w południowej części Polski, tam opady deszczu w ciągu dnia będą stopniowo zanikać" – dodał synoptyk z IMGW.

Do godzin popołudniowych utrzymają się też gęste mgły, które będą zanikać wraz z upływem dnia. Z racji wystąpienia licznych mgieł, GDDKiA apeluje o ostrożność na drogach.

Stopniowo będzie wzmagał się wiatr, w porywach do 50-55 km/h, a nad morzem do 75 km/h.

Czytaj także: Susza na Kubie nie daje za wygraną. Deszcz nie padał od kilku tygodni

źródła:PAP/fot.pixabay.com