PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 9 i 10 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 9 i 10 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-09 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że sobota i niedziela będą pochmurne i deszczowe. Lokalnie wystąpią również burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna, częściowo wschodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, pozostałe rejony kontynentu obejmie klin wyżu znad Atlantyku. Polska będzie na skraju wyżu z centrum w rejonie Irlandii, ale na północy i wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatok niżowych z frontami atmosferycznymi. Z północnego zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na sobotę

W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na północy i wschodzie kraju oraz na krańcach zachodnich lokalnie możliwe słabe burze. Prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów wyniesie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 19 st. C na Pomorzu i nad morzem do 22 st. C na południu i południowym zachodzie oraz miejscami w centrum kraju, w rejonach podgórskich od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy w kraju zachmurzenie ma być umiarkowane i duże ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu, gdzieniegdzie możliwe burze. W Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Prognoza pogody przewiduje, że temperatura minimalna będzie wahać się od 9 st. C do 14 st. C; w rejonach podgórskich oraz miejscami na Podlasiu około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w zachodniej połowie kraju porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz i w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

Prognoza pogody

W niedzielę utrzyma się pochmurna i deszczowa pogoda

W niedzielę w Polsce zachmurzenie ma być umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz na północy i południowym wschodzie z lokalnymi burzami. Prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów w burzach wyniesie od 15 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 21 st. C; w rejonach podgórskich Karpat około 14 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, ale okresami na zachodzie także dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. W burzach, nad morzem i w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie ewentualnych burz porywisty, zachodni.

W nocy w stolicy prognoza pogody przewiduje, że zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie ewentualnych burz porywisty, zachodni.

Czytaj też: IMGW: Weekend będzie pod znakiem deszczu, burz i niskich temperatur

PAP/fot.Pixabay