PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 9 i 10 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 9 i 10 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-09 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dni będą pochmurne. Dodatkowo lokalnie wystąpią opady deszczu i burze z gradem.

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz częściowo Zachodnia będzie w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Na wschodzie zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego, a na krańcach zachodnich frontu chłodnego. Wschód Polski pozostanie w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim, zachód w chłodnej masie polarnej morskiej. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody wskazuje, że wysokość opadów w burzach wyniesie od 15 mm do 20 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 24 st. C na zachodzie i w centrum, od 26 do 29 st. C na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Prognoza pogody przewiduje, że wystąpią także lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 st. C, 17 st. C miejscami na wschodzie i w centrum, w Tatrach 7 st. C. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i zachodni, tylko na krańcach na wschodnich południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h lokalnie początkowo na Pomorzu do 80 km/h.

Prognoza pogody

W piątek utrzyma się pochmurna i burzowa pogoda

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w centrum i na wschodzie burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody IMGW przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie miejscami od 15 mm do 25 mm, na wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22 do 26 st. C, chłodniej nad morzem około 17 st. C, miejscami na Pomorzu i w obszarach podgórskich Sudetów około 19 st. C, cieplej na wschodzie od 27 do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W czwartek prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, okresami możliwy grad. Suma opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, pod wieczór z kierunków zmieniających się. W trakcie burz porywy wiatru do około 70 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Suma opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Porywy wiatru w burzy do 65 km/h. 

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Suma opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Porywy wiatru w burzy do 70 km/h.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay


Wegetarianizm nie jest popularny w Belgii. Prawie wszyscy jedzą mięso

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 01:00:00

Polska żywność promowana na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 23:00:00

Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

BULT SMOGOWICZE