PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 maja

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-07 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. W ciągu dnia będzie ciepło, ale spodziewane są przelotne opady i burze.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północna i krańce południowe kontynentu będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrami nad zachodnim Atlantykiem i Rosją. Na zachodzie kraju rozbuduje się słaby klin wyżowy znad Atlantyku, krańce wschodnie pozostaną w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

Szczegółowa prognoza pogody na sobotę

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w sobotę w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane, na północny i południowym wschodzie okresami wzrastające do dużego i tam pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W rejonach górskich Karpat w trakcie burz prognozowana suma opadów może wynieść od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 do 21 stopni Celsjusza, nad samym morzem chłodniej 13-15 st. C, na Podhalu około 16 stopni. Wiatr słaby, jedynie na Pomorzu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, na południu zmienny. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy na południu kraju oraz na Wybrzeżu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Prognoza pogody przewiduje, że  nad ranem w rejonach podgórskich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 do 10 stopni Celsjusza, chłodniej na Podhalu około 4 st. C. Wiatr słaby, na południowym wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze kraju z przewagą kierunków zachodnich.

Prognoza pogody

W niedzielę będzie pochmurno z lokalnymi opadami

W niedzielę w Polsce zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Miejscami, głównie na południu i w centrum, przelotne opady deszczu. Po południu w południowej połowie kraju lokalne burze. Prognozowana suma opadów podczas burz może wynieść od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 stopni na północy do 21 st. C na południu, nad samym morzem chłodniej od 10 do 13 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do około 60 km/h.

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w  Warszawie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C Wiatr słaby, północno-zachodni.

Czytaj też: Alerty IMGW – gwałtowne burze w południowo-wschodniej Polsce

PAP/fot.Pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


BULT SMOGOWICZE