PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 kwietnia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 kwietnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-07 09:30:00
IMGW

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy i głęboki niż, którego ośrodek będzie przemieszczał się znad Morza Północnego nad Bałtyk. 

W zasięgu wyżów znajdzie się jedynie Półwysep Iberyjski oraz krańce wschodnie kontynentu. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu. Od północnego zachodu w głąb kraju wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, za frontem nad północny zachód zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza.

IMGW: Piątek będzie pochmurny z przelotnymi opadami

W czwartek według prognozy IMGW zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem, tam prognozowana suma opadów miejscami od 10 mm do 15 mm. Miejscami możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 10 do 12 stopni Celsjusza na północy, oraz 15 stopni w centrum, do 17 - 18 stopni na krańcach południowo wschodnich. Wiatr umiarkowany i dość, na wybrzeżu także silny (do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, a na zachodzie i północy do 80 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem miejscami śnieg. Prognozowana przez IMGW suma opadów wyniesie do 10 mm na północnym wschodzie oraz południu Małopolski, wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Miejscami burze. Temperatura minimalna od 1 do 5 stopni, na Podkarpaciu cieplej, do 7 stopni Celsjusza. Wiatr dość silny, miejscami silny, od 30 km/h do 45 km/h, na wybrzeżu bardzo silny (50 km/h) w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, a w Karpatach do 130 km/h. Wysoko w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW

W piątek prognozowane większe przejaśnienia

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na Pomorzu miejscami deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe burze. Temperatura maksymalna od 6 stopni na północy, około 9 stopni w centrum, do 14 stopni na krańcach południowo-wschodnich. Według prognozy IMGW, wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, na południu kraju do 80 km/h, zachodni. W Sudetach porywy wiatru początkowo do 100 km/h później 80 km/h, a w Karpatach do 120 km/h. Wysoko w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 15 stopni. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna 4 stopnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, wieczorem słabnący, zachodni.

Czytaj też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE