PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 7 i 8 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-07 09:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że przez najbliższe dwa dni możemy spodziewać się lokalnych burz z gradem.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia i częściowo Wschodnia będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Danii oraz związanego z nim okludującego się układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

We wtorek, na krańcach południowo-wschodnich słonecznie i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 na zachodzie do 27 stopni Celsjusza na wschodzie, a lokalnie na południu do 28 stopni. W rejonach podgórskich Sudetów, na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu temperatura od 19 do 21 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na północnym zachodzie z rozpogodzeniami. Prognoza pogody wskazuje, że wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Na Wybrzeżu i Pomorzu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 12 do 16 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody

Środa będzie pochmurna i deszczowa

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami lokalnie grad. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów wyniesie od 20 mm do 30 mm. W strefie nadmorskiej okresami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 do 25 stopni. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem od 17 do 19 stopni, a cieplej na południowym wschodzie od 26 do 28. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Prognoza pogody na wtorek w Warszawie przewiduje, że zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 26 stopnie. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwe zanikające burze. Suma opadów do około 15 mm. Temperatura minimalna 16 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Suma opadów w burzach do około 15 mm. Temperatura maksymalna 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h.

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

PAP/fot.Pixabay


Niedziela handlowa w sierpniu. Sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 01:00:00

Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 13:30:00

IMGW ostrzegło przed upałami i burzami na południu i wschodzie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:45:00

BULT SMOGOWICZE