PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 stycznia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 stycznia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-04 08:30:09
prognoza pogody

Prognoza pogody w najbliższych dniach będzie uzależniona od niżów, które dominują nad Europą. Jedynie krańce zachodu kontynentu znajdują się w zasięgu wyżu.

Polska również jest pod wpływem niżu, z ośrodkami nad Skandynawią. Od południowego zachodu przemieszcza się płytki niż, powodując napływ nieco cieplejszej masy powietrza polarnego morskiego nad południową część kraju, północ pozostaje w chłodnej masie powietrza także pochodzenia polarnego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 985 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na wtorek

Prognoza pogody na wtorek nie napawa optymizmem. W kraju zachmurzenie duże, w rejonach podgórskich większe przejaśnienia. Opady deszczu, w górach śniegu; na południowym zachodzie okresami opady o umiarkowanym natężeniu – prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W szczytowych partiach gór przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm w Sudetach i o 5 cm w Karpatach. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 8 st. na zachodzie, tylko miejscami na południu kraju około 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem oraz miejscami na południu kraju okresami dość silny, w rejonach podgórskich w Sudetach w porywach do 65 km/h, na Pogórzu Karpackim do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni, jedynie nad morzem miejscami zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 90 km/h w Sudetach i do 110 km/h w Tatrach – powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w górach śniegu; nad ranem w rejonach podgórskich oraz na północy kraju miejscami opady deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 10 mm. Temperatura minimalna od 0 st. miejscami na północy do 5 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, na Pogórzu Karpackim i nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 110 km/h – powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody w środę

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach oraz lokalnie na północy kraju opady śniegu. Na Podkarpaciu okresami opady o umiarkowanym natężeniu – prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm. W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 15 cm, a w Tatrach do 8 cm. Temperatura maksymalna od 1 st., 2 st. na północnym wschodzie i miejscami na północy do 6 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na zachodzie miejscami dość silny, w pasie nadmorskim także silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, na północnym zachodzie kraju do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 110 km/h – powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Czytaj też: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 3 i 4 stycznia

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Rada Kobiet powołana; Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy 


Autor: Świat Rolnika

Małopolskie: Ryś podejrzany o ataki na zwierzęta gospodarskie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 maja


BULT SMOGOWICZE