PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 kwietnia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 kwietnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 09:30:00
IMGW

Jak informuje IMGW, północna i wschodnia część Europy, w tym Polska, będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Morzem Bałtyckim.

Z zachodu na wschód Europy, w tym przez Polskę, przemieszczać się będą układy frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu będzie napływać powietrze polarne morskie. Początkowo nastąpi spadek, a potem stopniowy wzrost ciśnienia atmosferycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa.

IMGW: Wtorek będzie pochmurny z opadami atmosferycznymi

We wtorek IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie w górach. Na północnym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w zachodnich Sudetach około 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w górach o 3 cm do 7 cm w górach. Temperatura maksymalna od 4 stopni na północy i na Podhalu do około 10 stopni lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i gdzieniegdzie na północy porywy wiatru do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h i w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Według prognozy IMGW opady deszczu wystąpią na wybrzeżu i północnym wschodzie deszczu ze śniegiem oraz szczególnie w górach śniegu. Temperatura minimalna na północy, w rejonach podgórskich oraz w centrum od -2 do 2 stopni Celsjusza, lokalnie spadek temperatury do -3 stopni. Na pozostałym obszarze od 3 do 5 stopni. Na północy gdzieniegdzie ślisko. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

IMGW

W środę prognozowany znaczny wzrost temperatury

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie i w Karpatach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na północy kraju od 5 do 10 stopni i na pozostałym obszarze od 11 do 16. Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i południowy. Nad morzem i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 85 km/h.

We wtorek w Warszawie IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 0 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 stopni. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h.

Czytaj też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.Pxhere/Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


BULT SMOGOWICZE