PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-29 18:30:00
IMGW

We wtorek na terenie całego kraju zachmurzenie będzie duże, miejscami wystąpią większe przejaśnienia – przekazało PAP IMGW w swojej prognozie pogody.

Okresami będą możliwe są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie również deszczu. Lokalnie, zwłaszcza w centrum i na wschodzie IMGW prognozuje przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, a w górach o 10 cm.

IMGW: We wtorek w całym kraju umiarkowany i silny wiatr; okresami możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Według prognoz IMGW, temperatura maksymalna wyniesie od -1 do 0 stopni na północnym wschodzie, około 2 w centrum, do 5-6 stopni na północnym zachodzie kraju. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który nad morzem i w górach będzie silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 100 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy. Okresami, szczególnie w górach mogą wystąpić zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad ranem na zachodzie opady przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -5 do -4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -2 w centrum, do 0-1 stopnia na południu i zachodzie kraju oraz nad morzem. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który nad morzem i w górach będzie silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Okresami, szczególnie w górach, możliwe są zawieje śnieżne.

Środa będzie pochmurna; Spodziewane przelotne opady deszczu i śniegu

Jak podaje IMGW w środę w ciągu dnia zachmurzenieIMGW chmury 3 będzie duże i całkowite. Możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, od zachodu kraju przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Prognozowana suma opadów wyniesie do 15 mm na północy kraju. Temperatura maksymalna od -1-0 stopni na wschodzie, około 4 w centrum, do 6-7 na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, a w górach do 100 km/h, południowo-zachodni i południowy. W górach zawieje śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 stopień. Wiatr na ogół będzie umiarkowany, porywisty, mogący powodować zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna -1 stopień Celsjusza. Wiatr na ogół będzie umiarkowany, początkowo porywisty, miejscami powodujący zawieje śnieżne, północno-zachodni i zachodni.

W środę według IMGW zachmurzenie będzie duże. Po południu wystąpią opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna 2 stopnie Celsjusza. Wiać będzie słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego wiatr, zachodni skręcający na południowy.

Przypomnijmy, że według prognoz IMGW czeka nas pochmurny tydzień z opadami śniegu

Czytaj też: Młodzież z technikum leśnego pomogła Muzeum Auschwitz

PAP/fot.Pixabay