PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 30 kwietnia i 1 maja

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 30 kwietnia i 1 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-30 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody na najbliższe dwa dni jest umiarkowanie optymistyczna. Prognozowane jest zachmurzenie i przelotne opady deszczu.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niemal cała Europa, w tym Polska, znajdować się będzie w obszarze rozległego wyżu rozciągającego się od Wysp Brytyjskich po zachodnią Rosję. Jedynie krańce północne kontynentu będą pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Do Polski napływać będzie powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa.

Szczegółowa prognoza pogody na sobotę

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w sobotę zachmurzenie będzie  umiarkowane, a okresami przejdzie w duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i północy kraju. Temperatura maksymalna od 10/11 stopni Celsjusza nad morzem, 13 stopni na północnym wschodzie i rejonach podgórskich około 16 stopni w centrum do 19 stopni na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany z północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. Lokalnie na północy słabe przelotne opady deszczu. W pasie nadmorskim prognoza pogody przewiduje występujące miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, 5-6 stopni w centrum i na zachodzie do 7 stopni lokalnie na południu. Na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich przygruntowe przymrozki do -2 stopni. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody

Niedziela będzie pochmurna i ciepła

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane, a okresami przejdzie duże. Przelotne opady deszczu. Na południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9/10 stopni nad morzem, 14 stopni na północnym wschodzie i rejonach podgórskich, 17 stopni w centrum, do 20 stopni na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, na północy skręcający na północny. W czasie ewentualnych burz wiatr porywisty.

W sobotę prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że w Warszawie zachmurzenie będzie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Temperatura maksymalna około 17 stopni. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, z przewagą północno-wschodniego.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 5 stopni. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy.

W niedzielę w Warszawie nad ranem zachmurzenie małe i umiarkowane później przeważnie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni, okresami ze zmieniających się kierunków.

Czytaj też: IMGW: Majówka będzie ciepła w trakcie dnia; w nocy możliwe przymrozki

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE