PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 25 i 26 stycznia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 25 i 26 stycznia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-24 08:15:00
prognoza pogody

Szczegółowa prognoza pogody została opublikowana przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej (IMGW) na poniedziałek i wtorek.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska południowa będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Austrią i Litwą, ale na północy zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki z ciepłym frontem atmosferycznym, związanej z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym, ale za frontem zacznie już napływać powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie całkowite. Na północnym wschodzie opady śniegu przechodzące w centrum w opady deszczu ze śniegiem i deszczu lub mżawki, gdzieniegdzie w pasie od Dolnego Śląska po zachodnie Mazury marznące i powodujące gołoledź. Na zachodzie opady deszczu lub mżawki. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na wschodzie i południu od -6 stopni Celsjusza do 0, ale w rejonach podgórskich Karpat miejscami około -8 stopni. Na zachodzie i w centrum kraju temperatura maksymalna od 1 do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

Prognoza pogody na poniedziałek – temperatura minimalna na wschodzie i południowym wschodzie od -6 do -1 stopnia, ale w rejonach podgórskich Karpat oraz na krańcach południowo-wschodnich od -15 do -10 stopni. W rejonach podgórskich Bieszczad możliwy spadek temperatury minimalnej do -20 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna od 0 do 3 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północnych porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 65 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami lokalnie całkowite. Na wschodzie opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz lub mżawkę, gdzieniegdzie w pasie od Śląska Opolskiego po Suwalszczyznęprognoza pogody 06 marznące i powodujące gołoledź. Na zachodzie opady deszczu lub mżawki. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Karpatach.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie całkowite. Na wschodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz lub mżawkę, gdzieniegdzie w pasie od Małopolski po Podlasie marznące i powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze opady deszczu lub mżawki. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 10 cm w Karpatach.

Prognoza pogody na wtorek – temperatura maksymalna od 0 do 5 stopni, tylko na południowym wschodzie około -1 stopień Celsjusza. Wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 80 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w marznący deszcz i deszcz. Temperatura minimalna -2 stopnie w pierwszej części nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek w dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 2 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Czytaj również: IMGW: Poniedziałek w większości kraju będzie pochmurny z opadami

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Wilki grasują pod Berlinem; wataha jest większa niż sądzono 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 17 i 18 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Wtorek pogodny, ale z przelotnym deszczem i burzami


BULT SMOGOWICZE