PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 23 i 24 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 23 i 24 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-23 09:00:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dwa dni będą ciepłe i pogodne. Lokalnie możliwe będą niewielkie opady deszczu.

IMGW informuje, że nad Europą Srodkową będzie dominować wyż z centrum nad Polską. Nad pozostałymi rejonami Europy pogodę będą kształtowały rozległe układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Do Polski będzie napływała ciepła polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na krańcach wschodnich okresami duże i tam możliwy lokalny przelotny deszcz. Prognoza pogody przewiduje, że  temperatura maksymalna wahać się będzie od 22 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 25st. C w centrum, do 29 st. C na południowym zachodzie, najchłodniej nad morzem i tam od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, jedynie w południowo-zachodniej części kraju słaby zmienny.

W nocy przeważnie bezchmurnie jedynie na Pomorzu zachmurzenie małe. Temperatura minimalna jak wskazuje prognoza pogody wyniesie 12 st. C w rejonach podgórskich i na wschodzie od 13 st. C do 17 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, wschodni i południowo wschodni, na południowym wschodzie wschodni.

Prognoza pogody

Piątek będzie ciepły i pogodny

W piątek zachmurzenie małe, na krańcach wschodnich bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 24 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 26 st. C w centrum do 30 st. C na zachodzie, najchłodniej na Helu tam około 21 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i okresami porywisty, południowo-wschodni.

W Warszawie w czwartek prognoza pogody przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, okresami zmienny.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay 


Niedziela handlowa w sierpniu. Sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 01:00:00

Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 13:30:00

IMGW ostrzegło przed upałami i burzami na południu i wschodzie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:45:00

BULT SMOGOWICZE