PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 21 i 22 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 21 i 22 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-21 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana prognoza pogody na najbliższe dwa dni wskazuje, że przez większość czasu będzie słonecznie. Miejscami wystąpią opady deszczu oraz burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna, wschodnia oraz częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Nad resztą kontynentu dominować będą wyże. Od zachodu Polska będzie dostawać się powoli w zasięg zatoki niżowej, związanej z niżem znad Morza Norweskiego i Skandynawii, z chłodnym frontem atmosferycznym poprzedzonym linią zbieżności. Wschodnia Polska pozostanie pod wpływem słabego wyżu. Pozostaniemy w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, jedynie pod koniec dnia nad krańce zachodnie zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i powoli będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Późnym popołudniem na zachodzie kraju miejscami wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów podczas burz wyniesie do 20 mm. Temperatura maksymalna od wahać się będzie od 28-30 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, nad morzem oraz w rejonach podgórskich, do 32-36 stopni na przeważającym obszarze kraju, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku lokalnie upał do 38 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewagą południowych. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże miejscami przelotne opady deszczu oraz burze lokalnie z gradem. Na pozostałym obszarze prognoza pogody przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 16 do 20 stopni, chłodniej w kotlinach Karpackich około 14 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody

W piątek możliwe większe zachmurzenie

W piątek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody IMGW wskazuje, że wysokość opadów podczas burz wyniesie do 20 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 24-29 stopni Celsjusza na północy i zachodzie do 30-34 stopni w centrum, na południu i wschodzie. Nad morzem od 21 do 23 stopni, w rejonach podgórskich od 27 do 29 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami dość silny, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek prognoza pogody przewiduje słoneczną pogodę w Warszawie. Temperatura maksymalna wyniesie 33 stopnie. Wiatr będzie słaby oraz zmienny.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 19 stopni. Wiatr słaby, z kierunków południowych nad ranem skręcający na zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 31 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

Czytaj też: IMGW ostrzega: Upały niemal w całym kraju! Nawet 36 st. C

PAP/fot.Pixabay