PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 stycznia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 stycznia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-20 08:17:21
prognoza pogody

Szczegółowa prognoza pogody została opublikowana przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej (IMGW) na czwartek i piątek.

Jak informuje IMGW, wschodnia połowa kontynentu jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Barentsa i wtórnym nad Zatoką Fińską oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na zachodzie Europy pogodę kształtuje wyż z rejonu Irlandii. Polska jest w zasięgu wspomnianych ośrodków niżowych. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszcza się głęboka zatoka niżowa z aktywnym frontem chłodnym, za którym napływa arktyczna masa powietrza.

Pogoda na czwartek

Prognoza pogody na czwartek – zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przejściowe rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej, okresami ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju do około 8 cm, a w Karpatach do 10 cm. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od -1 st.C do 3 st.C; w rejonach podgórskich Karpat około -2 st.C. Przewidywane jest oblodzenie dróg i chodników. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy miejscami silny od 45 do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodnich. Nad morzem i w górach porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu oraz krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna 1 st.C. Lokalnie drogi i chodniki śliskie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, powodujący lokalnie zawieje śnieżne, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Przelotne opady śniegu, okresami ograniczające Prognoza pogody 04widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm, w Karpatach około 10 cm.

Prognoza pogody na piątek

Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek została opisana przez IMGW. Temperatura minimalna od -6 st.C na południu, około -3 st.C w centrum, do 1 st.C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około -10 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem także silny do 45 km/h i w porywach do 75 km/h, na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, północno-zachodni. Porywy wiatru w Karpatach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i północny rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wschodzie kraju do 5 cm, w Karpatach do 10 cm. Temperatura maksymalna od -4 st.C na południowym wschodzie do 0 st.C w centrum, 1 na zachodzie i 3 st.C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat -7 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, w Karpatach do 75 km/h a nad morzem do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, możliwa także krupa śnieżna. Temperatura minimalna -3 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, powodujący zawieje śnieżne, zachodni i północno-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, powodujący zawieje śnieżne, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj również: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 19 i 20 stycznia

PAP/fot.pixabay


Autor: Tomasz Racki

Umowa o dożywocie wciąż popularna. Kto je zawiera?


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synpotyk IMGW: W niedzielę stabilizacja pogody


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


BULT SMOGOWICZE