PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-20 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. Będzie ciepło, lecz lokalnie wystąpią opady i burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważające obszary Europy będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Islandią, Krajami Beneluksu i Litwą oraz towarzyszących mu frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu niżu znad Litwy w strefie frontu atmosferycznego oddzielającego chłodne powietrze na północy kraju od bardzo ciepłego na południu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i powoli będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na piątek

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje w piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 27 stopni Celsjusza, chłodniej na Pomorzu od 20 do 24 stopni, a nad samym morzem około 16 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody przewiduje, że suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 do 14 stopni Celsjusza, chłodniej na Suwalszczyźnie i Mazurach od 7 do 9 stopni, a najcieplej na Podkarpaciu około 16 stopni. Wiatr początkowo słaby z kierunków zmieniających się, po północy od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru początkowo do 75 km/h, po północy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Największe ryzyko wystąpienia silnych burz na zachodzie, w centrum i na południu kraju.

Prognoza pogody

Sobota będzie pochmurna z możliwymi opadami i burzami

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 do 16 stopni na północnym wschodzie i Pomorzu, na pozostałym obszarze od 17 do 21 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek prognoza pogody przewiduje w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 27 stopni. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W trakcie burz porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w pierwszej połowie nocy. Okresami opady deszczu i burze. Suma opadów w trakcie burz miejscami do 15 mm. Temperatura minimalna około 13 stopni. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i południowy. W trakcie burz możliwe porywy do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z postępującymi stopniowo od zachodu przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj też: W Bieszczadach natrafimy na dobre warunki turystyczne i na... żmije

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE