PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-20 09:30:00
prognoza pogody

Jak informuje IMGW, prognoza pogody na najbliższe dni przewiduje upały.  Temperatura maksymalna wyniesie nawet do 37 stopni C. 

IMGW informuje, że nad Europą dominują słabe układy wyżowe. Jedynie północna część kontynentu: Morze Norweskie, Morze Północne oraz Rosją są w zasięgu niżów. Polska znajduje się pod wpływem słabego wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem. Krańce wschodnie kraju pozostają w ciepłym powietrzu polarnym morskim, nad pozostały obszar napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na 20 lipca

W środę w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Suwalszczyźnie, 25 st. C na Helu i 27 st. C na Podhalu, około 31 st. C w centrum do 37 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków wschodnich, tylko na krańcach wschodnich północny.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na północnym wschodzie silne zamglenie lub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Prognoza pogody przewiduje temperaturę minimalną od 13 st. C, 14 st. C na wschodzie do 19 st. C, 22 st. C na zachodzie; nad morzem od 18 do 21 st. C; chłodniej w kotlinach podkarpackich od 8 do 12 st. C. Wiatr przeważnie słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, przeważnie południowo-wschodni. W górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W środę w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

prognoza pogody

Prognoza pogody na 21 lipca 

W czwartek przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, późnym popołudniem na zachodzie miejscami wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm, lokalnie możliwy grad. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 27 st. C na Suwalszczyźnie i 29 st. C na Podlasiu oraz Pomorzu Zachodnim, około 32 st. C w centrum, do 37 st. C w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku; nad morzem od 27 do 32 st. C; w rejonach podgórskich od 28 do 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewagą południowych. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby, zmienny. 

Czytaj też: IMGW: Od dziś wracają do Polski wysokie temperatury

PAP/fot. pixabay