PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 2 i 3 maja

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 2 i 3 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-02 09:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura wyniesie do 20 st. C. 

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa powietrze polarne morskie, na północy kraju chłodniejsze i suchsze, na południu cieplejsze i wilgotniejsze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na poniedziałek

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, szczególnie na południu kraju, przelotne opady deszczu i tam też lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 15 mm, możliwy grad. Na szczytach Tatr opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 11°C nad morzem, 15°C na północy, około 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południu. Wiatr słaby, zmienny, na północy kraju zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane miejscami duże. Prognoza pogody przewiduje na południu zanikające opady deszczu, a w strefie nadmorskiej opady deszczu pojawią się nad ranem. Na szczytach Tatr opady śniegu. Nad ranem w kotlinach karpackich również lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna od 3 st. C na północy i w obszarach podgórskich do 6-9 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, w północnej połowie kraju zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody

We wtorek będzie pochmurnie, z możliwymi opadami deszczu

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju również burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 20 mm. Na szczytach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13-14 st. C na północy, około 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południu. Chłodniej na wybrzeżu, około 9-11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, północno-zachodni i północny, jedynie na północnym wschodzie z zachodu. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie w stolicy przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr będzie słaby, początkowo zmienny, później zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na północny.

Czytaj też: Wiceszef KOWR: Patriotyzm konsumencki łączy się z Dniem Flagi

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE