PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 stycznia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 stycznia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-15 19:30:06
IMGW

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i Północna będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Słowacji. W ciągu dnia od północy obszar kraju zacznie dostawać się na skraj niżu z ośrodkiem nad północną Norwegią. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. W kraju lokalnie rano może pojawić się marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie i północy również deszczu.

IMGW informuje o umiarkowanym zachmurzeniu

Jak podaje IMGW w niedzielę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie i północy również deszczu. Na krańcach północnych Warmii i na Suwalszczyźnie możliwe przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie i 4 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzmagający się do dość silnego, w całym kraju okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 60 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać – podaje IMGW.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni.
W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura minimalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -7 st. C do -3 st. C. Wiatr umiarkowany, wzmagający się do dość silnego i silnego, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach na południu Polski do 70 km/h, na północy do 80 km/h, a nad morzem do około 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek przelotne opady deszczu ze śniegiem

W poniedziałek zachmurzenieIMGW 012 duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności do około 300 m. Lokalnie możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 8 cm.

IMGW podaje, że temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -1 st. C do 1 st. C. Wiatr dość silny, silny, a miejscami bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, a nad morzem, na wschodzie i w centrum do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 120 km/h, w górach i w obszarach podgórskich powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w stolicy zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna około -2 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni – informuje IMGW.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, pod wieczór wzmagający do dość silnego, od 25 km/h do 35 km/h, i porywistego, południowo-zachodni.

Czytaj też: Pogoda w marcu i kwietniu będzie lepsza niż w ostatnich latach

PAP/fot.pixabay

 


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

Silne burze na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. IMGW ostrzega

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-28 08:30:00

BULT SMOGOWICZE