PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 12 i 13 stycznia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 12 i 13 stycznia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-12 08:00:49
prognoza pogody

Prognoza pogody będzie podyktowana przez przemieszczający się z zachodu na wschód front okluzji związany z niżem. Odczuwalny będzie mroźny wiatr arktyczny.

IMGW informuje, że w środę nad Europą dominował będzie rozległy wyż z głównym centrum nad Wyspami Brytyjskimi, jedynie północna część Skandynawii znajdować się będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. Polska będzie nadal pod wpływem wspomnianego wyżu.

W środę szadź i marznący deszcz

W środę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie rozmywający się front okluzji związany z niżem. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa i będzie nieznacznie spadać.prognozapogody2 12.01

W dzień spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, słabe opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W godzinach porannych gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, mgła może osadzać szadź. Temperatura maksymalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od -6 st. C do -2 st. C, na pozostałym obszarze od -1 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i tam po południu porywisty, z kierunków zachodnich. Będziemy świadkami lekkiej zimy, bo najbliższa noc i dzień przyniosą ze sobą odwilż.

Prognoza pogody w nocy ze środy na czwartek przewiduje duże zachmurzenie, ale z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem oraz na północnym wschodzie w marznący deszcz powodujący gołoledź. Na zachodzie marznące opady mżawki lub deszczu powodujące gołoledź, tylko nad samym morzem opady mżawki. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na wschodzie i południu od -7 st. C do -3 stopni C, tylko w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -11 st. C; na pozostałym obszarze kraju od -2 st. C do 2°C. W wielu miejscach temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr umiarkowany, okresami wzrastający do dość silnego i porywistego, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Prognoza pogody na czwartek – odwilż

W czwartek w dzień IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź, na pozostałym obszarze kraju opady deszczu lub mżawki.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 0 st. C do 5 st. C, tylko na Pomorzu i nad morzem od 6 st. C do 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad morzem i w górach także silny, porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h, w górach do 70 km/h.

W czwartek w dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu, rano też deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz też: Pogoda w marcu i kwietniu będzie lepsza niż w ostatnich latach

źródła: PAP/ fot. pixabay, pexels


Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

BULT SMOGOWICZE