PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 1 i 2 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 1 i 2 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-01 09:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni jest umiarkowanie optymistyczna. W dzień będzie ciepło, lecz wystąpią również lokalne opady deszczu i burze.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Wschodnia oraz Bałkany, Półwysep Apeniński i Alpy będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu z głównym ośrodkiem nad Norwegią, z zachodu na wschód przez północną połowę kraju przemieszczać się będzie wtórny, płytki niż. Z południa napłynie ciepła masa powietrza polarnego morskiego, jedynie nad północny zachód napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

Szczegółowa prognoza pogody na środę

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w środę w ciągu dnia w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Miejscami, z wyjątkiem części południowo-zachodniej, burze, silniejsze na północy kraju. Prognozowana suma opadów w północnej połowie kraju do 15 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 do 17 st. C na północy do 21 stopni Celsjusza w centrum i 23 stopnie na południowym wschodzie, miejscami nad morzem około 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych. W czasie burz porywy do 75 km/h, w górach do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu, a także lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 8 do 13 st. C, chłodniej na Pomorzu, Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich – około 6-7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz wiatr porywisty.

Prognoza pogody

Czwartek będzie pochmurny z przelotnymi opadami

W czwartek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju. Lokalnie na północy, wschodzie i południu słabe burze. Temperatura maksymalna od 16 do 17 st. C na północy do 20 stopni w centrum i 21 st. C na południu i południowym zachodzie, miejscami nad morzem około 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w środę w Warszawie będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza po południu. Przelotne opady deszczu i burze. W trakcie burz suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo południowo-wschodni, stopniowo skręcający na zachodni. W trakcie burz porywy do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane później okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 10 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy, okresami zmienny.

W czwartek w stolicy będzie zachmurzenie duże z postępującymi stopniowo od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Prognoza pogody przewiduje także przelotne opady deszczu, a okresami także słabe burze. Temperatura maksymalna około 25 stopni Celsjusza. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później umiarkowany, w trakcie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay