PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Sobota pogodna; tylko na północy słaby deszcz 

IMGW: Sobota pogodna; tylko na północy słaby deszcz 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-14 10:02:00
IMGW

Sobota na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnym i słonecznym dniem – przekazał Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

„W sobotę czeka nas dużo słońca na przeważającym obszarze kraju. Przelotny, słaby deszcz możliwy jest przede wszystkim na północno-wschodniej części Polski” – dodał synoptyk Centralnego Biura Prognoz.

IMGW: Popada tylko na północy kraju

Zgodnie z prognozą Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogoda zachęcać będzie do pobytu na świeżym powietrzu.

IMGW

"W sobotę czeka nas pogoda wyżowa, z punktowymi, słabymi opadami deszczu. Dużo słońca praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz możliwy jest na północy Polski, ze szczególnym uwzględnieniem części północno-wschodniej. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, dochodzący do 55 km/h. Nad morzem może być dość silny, wiejący do 65 km/h. Najchłodniej będzie nad samym morzem i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Na Pojezierzu Pomorskim spodziewamy się 18-19 stopni, w centrum około 20, a na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim od 22 do 23 stopni" – powiedział Michał Ogrodnik.

Noc w całym kraju pogodna i bez opadów. Więcej chmur tylko na zachodzie i północnym wschodzie. Temperatura od 5-7 stopni na Pojezierzu Pomorskim i Pojezierzu Suwalskim, około 7-8 w centrum, do 9 na południu kraju i nad morzem. W całym kraju wiatr ogólnie słaby, jedynie na północy umiarkowany.

Czytaj także: Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 13 i 14 maja

źródła: PAP/ fot. pixabay
 
 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


BULT SMOGOWICZE