PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Prognoza pogody na 15 i 16 stycznia; przewidywane zachmurzenie w części kraju

IMGW: Prognoza pogody na 15 i 16 stycznia; przewidywane zachmurzenie w części kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-15 09:50:14
IMGW

IMGW informuje, że Europa Wschodnia i Północna jest pod wpływem niżów. Polska jest w zasięgu wyżu znad południowo-zachodniej Europy.

Jak informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski, "od rana w sobotę rozpogodzenia i sporo słońca. Słabe opady śniegu możliwe tylko na południu i krańcach wschodnich". Z kolei w Warszawie początkowo będzie zachmurzenie małe, później wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosnąć.

IMGW: w sobotę rozpogodzenie

Od rana w sobotę rozpogodzenia i sporo słońca. Słabe opady śniegu możliwe tylko na południu i krańcach wschodnich. Na początku dnia od minus 4 stopni na obszarach podgórskich do zera stopni Celsjusza na pozostałym obszarze kraju – poinformowali PAP synoptycy IMGW. Na południowym wschodzie i lokalnie na północnym wschodzie opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st.C na Podhalu 1 st.C na wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 4 st.C na Dolnym Śląsku i 5 st.C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach wiatr w porywach do 65 km/h.

"Od rana w sobotę rozpogodzenia i sporo słońca. Słabe opady śniegu możliwe tylko na południu i krańcach wschodnich" – powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.

Wiatr słaby i umiarkowany zachodni. Tylko na wschodzie kraju silniejszy, w porywach do 50km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie możliwe słabe opady śniegu. Miejscami, głównie na południu, marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -6 st.C na południu, około -3 st.C w centrum, do 1 st.C nad morzem; w rejonach podgórskich około -10 st.C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków zachodnich.

Pogoda w stolicy

Ciśnienie w Warszawie IMGW mroz 3w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosnąć.

IMGW informuje, że w sobotę w Warszawie początkowo będzie zachmurzenie małe, później wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -3 st.C. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W niedzielę na południu i w centrum na ogół pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Na północy opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 st.C w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 5 st.C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem i w górach porywy wiatru do 65 km/h.

Warto dodać, że kilka dni temu IMGW opublikowało długoterminową prognozę pogody na okres od lutego do maja.

Czytaj też: IMGW: W piątek porywisty wiatr, miejscami nawet do 100 km/h

 PAP/fot.pixabay