PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Poniedziałek zapowiada się ciepły i pochmurny; w górach burze

IMGW: Poniedziałek zapowiada się ciepły i pochmurny; w górach burze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-08 08:30:00
IMGW

W poniedziałek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. W Bieszczadach możliwe lokalne burze – poinformowała dyżurna synoptyk IMGW.

Jak dodała Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “oprócz opadów deszczu możliwe są słabe burze z porywistym wiatrem, głównie w Bieszczadach”. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 20 st. C na północy kraju i nad morzem, 25 st. C w centrum do 26 st. C na zachodzie kraju.

IMGW: Od połowy tygodnia prognozowany powrót upałów

W poniedziałek od rana przybędzie chmur i wzrośnie zachmurzenie z umiarkowanego do dużego. Na północny i południowym wschodzie wystąpią opady deszczu. 

"Oprócz opadów deszczu możliwe są słabe burze z porywistym wiatrem, głównie w Bieszczadach" – powiedziała synoptyk IMGW.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 20 st. C na północy kraju i nad morzem, 25 st. C w centrum do 26 st. C na zachodzie kraju.

IMGW

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

"To ostatnie dni z chłodniejszą pogodą, kiedy odpoczywamy od upałów. Od połowy tygodnia temperatura zacznie rosnąć i w środę już na zachodzie kraju może być około 30 st. C" – podsumowała.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay