PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Poniedziałek to powrót upałów! Temperatury do 34 stopni Celsjusza

IMGW: Poniedziałek to powrót upałów! Temperatury do 34 stopni Celsjusza

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-25 08:30:00
IMGW

Jak przekazał synoptyk z IMGW, w poniedziałek od zachodu napłynie do Polski ciepłe powietrze i temperatura w ciągu dnia dojdzie do 34 stopni Celsjusza.

„W poniedziałek od zachodu napłynie do Polski ciepłe powietrze i miejscami temperatura w ciągu dnia dojdzie do 34 stopni Celsjusza” - powiedział PAP Szymon Ogórek. Jak przekazał Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej -Państwowego Instytutu Badawczego, po jednodniowym i niewielkim spadku temperatur w niedzielę, w poniedziałek do Polski wracają upały.

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek

"W całym kraju będzie słonecznie i bez opadów. Wzrost zachmurzenia przewidywany jest dopiero wieczorem na krańcach zachodnich i północno-zachodnich. Do Polski napłynie cieplejsze powietrze i ponownie, miejscami będzie upalnie. Najchłodniejszym miejscem będą Suwałki z temperaturą 24 stopni Celsjusza. W centrum kraju spodziewamy się 29 stopni, a na krańcach zachodnich do 34 stopni" - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek. 

We wschodniej połowie kraju wiał będzie słaby wiatr. W zachodniej może być okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Czytaj również: Zwierzęta w zoo mają swoje sprawdzone sposoby na upały

PAP/fot.pixabay