PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny w prawie całym kraju

IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny w prawie całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-16 08:30:00
IMGW

Pierwszy dzień tygodnia będzie pogodny i bez opadów – poinformował PAP Szymon Ogórek, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Jak dodał synoptyk “jedynie na północnym wschodzie istnieje niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu”. Nad samym morzem prognozowane około 14 stopni Celsjusza, do 17 na Suwalszczyźnie, ok. 22 st. w centrum i do 24-25 w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i częściowo wielkopolskim. Wiatr będzie na ogół słaby, z kierunków przeważnie zachodnich.

IMGW: Poniedziałek zapowiada się ciepły i słoneczny

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie znajdowała się w zasięgu rozległego wyżu, który kształtował pogodę nad naszym krajem w ciągu ostatnich kilku dni.

"Poniedziałek będzie pogodny niemal w całym kraju już od samego rana. Z każdą godziną po wschodzie słońca następować będzie szybki wzrost temperatury powietrza. Tylko na północnym wschodzie istnieje możliwość niewielkich, przelotnych opadów deszczu. Będzie nieco cieplej niż w niedzielę. Nad samym morzem prognozujemy około 14 stopni Celsjusza, do 17 na Suwalszczyźnie, ok. 22 st. w centrum i do 24-25 w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i częściowo wielkopolskim. Wiatr będzie na ogół słaby, z kierunków przeważnie zachodnich" – powiedział Szymon Ogórek z IMGW.

IMGW

W nocy na zachodzie kraju może pojawić się nieco więcej chmur. Na krańcach południowo-zachodniej Polski, zwłaszcza w rejonie Sudetów IMGW prognozuje, możliwe opady deszczu. Najniższe temperatury prognozowane są w pasie od Pomorza Wschodniego, przez Mazury po Podlasie. Tam na wysokości około 2 metrów termometry wskażą około 1 stopnia Celsjusza. Przy gruncie temperatura może spaść do minus 3 stopni. W centrum kraju zapowiadane jest 6-8 stopni. Najcieplej będzie na południowo-zachodniej części kraju – około 12 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 maja

PAP/fot.Pixabay


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE