PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Początek tygodnia będzie chłodny i deszczowy w całym kraju

IMGW: Początek tygodnia będzie chłodny i deszczowy w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-11 08:26:00
IMGW

Michał Folwarski, synoptyk IMGW prognozuje, że na terenie całego kraju w poniedziałek możemy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Jak powiedział PAP Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, poniedziałek będzie ostatnim chłodnym i deszczowym dniem przed nadchodzącą, kilkudniową poprawą pogody. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 10 stopni Celsjusza.

IMGW prognozuje deszczowy początek tygodnia

,,W najcieplejszym momencie dnia poniedziałku najcieplej, do 10 stopni Celsjusza, będzie na zachodzie. Na pozostałym obszarze termometry wskażą maksymalnie 7-9 stopni. Najchłodniej będzie na Podhalu: minus 3. Nadal będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Wiatr chwilami będzie umiarkowany i porywisty, najbardziej odczuwalny na wschodzie kraju" – powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW.

W nocy pojawi się więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Tylko lokalnie możliwe będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na zachodzie kraju mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od minus 3 stopni do minus jednego stopnia, a na zachodzie Polski lokalnie zero. Na Podhalu możliwe są spadki temperatur do minus 5 stopni. Na drugim biegunie będzie Wybrzeże z temperaturą do 3 stopni na plusie.

imgw

Czytaj też: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce

PAP/fot.pixabay

 


Wilki podejrzewane o atak na mieszkańca gminy Wojaszówka

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 15:15:00

IMGW wydał ostrzeżenie 3 stopnia. Miejscami nawet 37 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 13:30:00

Prognoza pogody na najbliższe dni. Wystąpią zachmurzenia i deszcz

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 09:30:00

BULT SMOGOWICZE