PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Piątek pogodny, w centrum do 25 st. C. Możliwe opady deszczu

IMGW: Piątek pogodny, w centrum do 25 st. C. Możliwe opady deszczu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-22 08:46:00
IMGW

Synoptyk IMGW Anna Woźniak poinformowała, że w piątek w większości kraju będzie pogodna aura. Temperatura może wynieść do 25 stopni Celsjusza w centrum.

Zgodnie z prognozą pogody synoptyk IMGW Anny Woźniak, w ciągu dnia będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Zaznaczyła, że w wielu miejscach może wzrastać do dużego. Możliwe są także przelotne opady deszczu oraz burze. Dodała, że najsilniejsze burze będą na Pomorzu i południu kraju. Miejscami będą z nimi związane opady deszczu do 20 mm, natomiast w Karpatach zachodnich mogą wynieść nawet 35 mm.

Prognoza IMGW na piątek

"Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie nad morzem 21 stopni Celsjusza, na północnym zachodzie 24-25 st. C, zaś na południowym zachodzie 33 stopni Celsjusza" – wskazała Woźniak.

Prognoza synoptyczna IMGW Anny Woźniak zakłada, że w nocy strefa opadów i burz powinna się przesunąć do wschodniej części kraju, burze nie będą gwałtowne, choć mogą im towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 65-70 km/h.

Zaznaczyła, że "w drugiej połowie nocy lokalnie mogą się pojawiać mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna będzie się wahać od 13 stopni Celsjusza na północy do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby – zmienny, na południu i nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

IMGW

Czytaj również: Farm Manager 2022 już od dziś na Nintendo Switch

PAP/fot.pixabay