PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Piątek będzie ciepły z możliwymi lokalnymi opadami

IMGW: Piątek będzie ciepły z możliwymi lokalnymi opadami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-29 08:30:00
IMGW

Według prognozy pogody przygotowanej przez IMGW piątek zapowiada się umiarkowanie pochmurny nad całą Polską. Lokalnie możliwe opady deszczu i burze.

W piątek przez cały dzień zachmurzenie będzie umiarkowane z lokalnym deszczem i burzami głównie na południu i zachodzie kraju – powiedziała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 23 st. C na północnym wschodzie, około 27 st. C w centrum, do 30 st. C na południu i zachodzie.

IMGW: Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C

Piątek będzie ciepłym i pogodnym dniem. Na wschodzie i północy kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na południu i zachodzie w miarę upływu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu. 

"Strefa pogorszenia pogody obejmie przede wszystkim województwa południowe. Tam będzie przybywało chmur, aż do wystąpienia opadów deszczu i lokalnych burz" – wyjaśniła synoptyk IMGW. Dodała, że burze mogą pojawić się w rejonie Dolnego Śląska, Małopolski, Bieszczad.

IMGW

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 23 st. C na północnym wschodzie, około 27 st. C w centrum, do 30 st. C na południu i zachodzie. Nad morzem miejscami około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w trakcie burz porywisty do 65 km/h.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay