PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Prognoza pogody do 31 października; nawet do 17 st. C

IMGW: Prognoza pogody do 31 października; nawet do 17 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-27 05:01:16
IMGW

Do soboty w kraju będzie pogodnie, z temperaturą maksymalną dochodzącą do 17 stopni Celsjusza – poinformował IMGW. W niedzielę zapowiadana jest już zmiana pogody.

IMGW wydał prognozę pogody do niedzieli 31 października. Według ekspertów IMGW, do soboty pogodę nad krajem będzie kształtował wyż znad Środkowej Europy. Do soboty zapowiada się ładna i słoneczna pogoda, jedynie we wtorek na północy kraju przejściowo się zachmurzyło i tam miejscami popadał przelotny deszcz. Zmiany pogody należy spodziewać się w końcu miesiąca.

IMGW przewiduje poprawę pogody

Według IMGW od środy do soboty zrobi się zdecydowanie cieplej, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura powietrza wzrośnie do około 17 st. C. Chłodniej będzie natomiast na północnym wschodzie, około 12 st. C. Słońca nie zabraknie w całym kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w ciągu dnia okresami porywisty, z kierunków południowych.

Od niedzieli znowu deszczowo

W niedzielę zmiana pogody. Zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu i frontu atmosferycznego. Na zachodzie pojawią się opady deszczu, których strefa będzie przemieszczała się na wschód. Nadal będzie stosunkowo ciepło, jak na koniec października.

W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza wyniesie od około 12 st. C na północnym zachodzie kraju do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

Czytaj też: IMGW: Jaka pogoda czeka nas 26 i 27 października?

PAP/fot.pixabay