PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Ostrzeżenia 3-go stopnia przed upałami utrzymane do soboty

IMGW: Ostrzeżenia 3-go stopnia przed upałami utrzymane do soboty

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-22 08:15:00
IMGW

IMGW poinformowało, że ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia, przed upałami dla części kraju będą obowiązywać do soboty wieczorem.

Ostrzeżenia najwyższego stopnia dotyczą wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części kujawsko-pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim. Dla zachodniej Polski – od Pomorza po Dolny Śląsk – wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem.

Ostrzeżenia przed upałami utrzymane

IMGW utrzymał ostrzeżenia przed upałami trzeciego stopnia, choć prognozowane temperatury nie są już takie wysokie.

"Nadal prognozuje się upały. W piątek i sobotę od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 20 stopni" – brzmi treść ostrzeżenia, które wydano dla powiatów we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim.

Dla centralnej i północno-wschodniej Polski wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 17 do 19 stopni" – czytamy w ostrzeżeniu IMGW dla najbardziej na wschód wysuniętych powiatów.

IMGW

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

Żadnych ostrzeżeń nie wydano jedynie dla północnych krańców województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

W całej zachodniej Polsce, czyli w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, części opolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad" - przekazał IMGW. To ostrzeżenie obowiązuje do piątku.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay