PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW ostrzega tereny nadmorskie przed silnym wiatrem 

IMGW ostrzega tereny nadmorskie przed silnym wiatrem 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-04 16:45:00
IMGW

IMGW wydał ostrzeżenie o silnym wietrze dla powiatów nadmorskich. Synoptycy prognozują, że wiać będzie również w głębi lądu.

"Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu" – poinformowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie wydaje się, gdy przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

IMGW ostrzega tereny nadmorskie przed silnym wiatrem

Ostrzeżenie II stopnia o silnym wietrze zostało wydane dla Gdyni oraz powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego. Obowiązuje od poniedziałku od godz. 12 do wtorku do godziny 1 w nocy.

"Obecnie porywy wiatru osiągają prędkość do 70 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w poniedziałek między godz. 17 a 22" – dodawali w komunikacie synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie II stopnia wydaje się, gdy przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Przypomnijmy, że IMGW wydał również ostrzeżenie przed oblodzeniem i roztopami.

IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje dziś do godzin nocnych

IMGW wydał również ostrzeżenie I stopnia o silnym wietrze dla pozostałych powiatów województwa pomorskiego.

"W powiatach wewnętrznych średnia prędkość od 35 km/h do 45 km/h z porywami do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu" – poinformowali synoptycy.

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje w poniedziałek od godz. 14 do 23.

Wydaje się je, gdy przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest wówczas ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj też: IMGW: Początek tygodnia zapowiada się chłodny i deszczowy

PAP/fot.Pixabay


IMGW wydał ostrzeżenie 3 stopnia. Miejscami nawet 37 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 13:30:00

Prognoza pogody na najbliższe dni. Wystąpią zachmurzenia i deszcz

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 09:30:00

IMGW: Na zachodzie groźne burze z gradem, a na wschodzie ostre upały

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 08:30:00

BULT SMOGOWICZE