PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całej Polsce

IMGW: Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całej Polsce

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-05 08:30:00
IMGW

Szymon Ogórek z IMGW poinformował, że niedziela w całym kraju zapowiada się pogodnie i bez opadów. Temperatura wyniesie od 15 do 27 stopni Celsjusza.

Przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem niżów. Główne ośrodki niżowe znajdują się nad Hiszpanią i Francją, Węgrami oraz nad północną Skandynawią. Od Wysp Brytyjskich, przez Bałtyk, po zachodnią Rosję rozciąga się słaby wyż. Polska południowa jest pod wpływem płytkiego ośrodka niżowego z układem frontów, a na północy kraju zaznaczy się klin wyżowy. Z południa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na niedzielę

Jak przekazał Szymon Ogórek, synoptyk IMGW, w niedzielę Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu. Niemal w całym kraju będzie pogodnie i ciepło.

,,W niedzielę rano, w okolicach wschodu słońca, zwłaszcza na północy Polski, możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Po tym krótkotrwałym zjawisku temperatura zacznie szybko rosnąć. Nieco więcej chmur może pojawić się na krańcach południowo-wschodnich. Tam też możliwy są słabe, lokalne, przelotne opady deszczu" – powiedział Szymon Ogórek.

Temperatura maksymalna wyniesie 15 stopni Celsjusza w Helu, około 20 stopni w pasie Wybrzeża, 23 w centrum, do 27 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie przeważnie słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

imgw

Czytaj też: Prognoza pogody na najbliższe dni. Będzie deszczowo i pochmurnie

PAP/fot.pixabay

 


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE