PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00
imgw

Synoptyk IMGW Mateusz Barczyk przekazał, że we wtorek największe upały wystąpią we wschodniej połowie Polski i tam również będzie tropikalna noc.

Europa Zachodnia, Skandynawia oraz częściowo wschodnia, będzie pod wpływem rozległych niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów z centrami nad Danią i Półwyspem Kolskim. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, a na zachodzie nadal zalegać będzie front atmosferyczny. Za frontem od zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW we wtorek

Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, wtorkowy poranek przyniesie przelotne opady deszczu na zachodzie kraju. Lokalnie możliwe burze, na pozostałym obszarze słonecznie zaś w pasie centralnym zachmurzenie. Rano temperatura od 26 stopni na wschodzie do 22 st. C na zachodzie.

W ciągu dnia strefa opadów będzie się powoli przemieszczać ku centrum. Na zachodzie pochmurnie, miejscami może się przejaśniać. Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że w zachodniej połowie kraju temperatura wyniesie poniżej 30 stopni - maksymalnie 27 st. C, na wschodzie upał do 33 stopni.

,,Wieczór w pasie centralnym z burzami, na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura około 26 stopni Celsjusza na zachodzie, na wschodzie miejscami 29 stopni. Na ogół będzie to 27 stopni" – wskazał synoptyk IMGW.

Dodał, że wieczorem zachmurzenie i opady mogą się nieco przemieścić na wschód. W nocy na Pomorzu Zachodnim minimalna temperatura wyniesie 12-13 stopni Celsjusza, a na wschodzie termometry mogą wskazać aż 20 stopni Celsjusza.

,,To będzie noc tropikalna we wschodniej połowie kraju" – podkreślił Mateusz Barczyk.

imgw

Czytaj też: Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

PAP/fot.pixabay