PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW kolejny raz ostrzega. W piątek czekają nas rekordowe temperatury

IMGW kolejny raz ostrzega. W piątek czekają nas rekordowe temperatury

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 10:00:00
Imgw

IMGW wydał w czwartek rano najwyższe ostrzeżenia, trzeciego stopnia, przed upałami. W piątek temperatura może sięgnąć nawet 37 st. C.

Najwyższe ostrzeżenia, trzeciego stopnia, przed upałami wydał w czwartek rano IMGW. Najcieplej będzie na południowym wschodzie. Przez środek Polski przejdą burze z gradem. Z tego powodu wydano tam ostrzeżenia drugiego stopnia. Ostrzeżenia meteorologiczne 3. stopnia przed upałem obowiązują w całym woj. podkarpackim oraz dużej części małopolskiego i lubelskiego.

IMGW ostrzega przed upałami

W piątek prognozowane są lokalnie upały sięgające 37 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 21 st. C.

Na większej części kraju poza Pomorzem Środkowym i Zachodnim oraz województwami zachodnimi, również spodziewane są upały. Jednak dla tych obszarów IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia. Temperatura maksymalna w piątek lokalnie do 35 st. C.; w nocy od 18 st. C do 20 st. C.

W szerokim pasie przebiegającym od Gdańska, przez Bydgoszcz, Opole, do granic Polski przejdą gwałtowne burze. Miejscami będą im towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. W Bydgoszczy i okolicach podczas burz może spaść od 30 mm do 40 mm deszczu, a lokalnie nawet do 50 mm; porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

Jak informuje IMGW, w sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 23 do 33 stopni Celsjusza, z kolei nad morzem 20-22 st. 

IMGW ostrzeżenie

Apelujemy o ostrożność

IMGW, ogłaszając ostrzeżenia trzeciego stopnia, przewiduje wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Sprawdź też: IMGW ostrzegło przed upałami i burzami na południu i wschodzie

fot.pixabay.com