PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Czwartek pogodny i słoneczny niemal w całym kraju

IMGW: Czwartek pogodny i słoneczny niemal w całym kraju

Autor: Świat Rolnika 2022-08-11 08:30:00
imgw

Synoptyk IMGW Kamil Walczak prognozuje, że czwartkowy poranek przyniesie pogodną i słoneczną aurę. W ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 30 st. C.

Od zachodniej po środkową i częściowo wschodnią Europę rozciągać się będzie obszar wyżu, z głównym centrum nad Bałtykiem. Nad resztą kontynentu przeważać będą niże, a dodatkowo na północy Europy przemieszczać się będą fronty atmosferyczne. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem, tylko na południowym wschodzie i południu zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Utrzyma się nad nami dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na czwartek

Po południu przeważnie będzie słonecznie. Tylko na południowym wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane będzie wzrastać do dużego. Spadnie też przelotny deszcz, lokalnie możliwe są burze; wysokość opadów 10-15 mm.

Prognoza IMGW zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 23-27 stopni na wschodzie do 30 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

,,W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, nad resztą kraju zachmurzenie na ogół małe, bez opadów" – wskazał synoptyk Kamil Walczak.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 9 stopni Celsjusza na obszarach podgórskich do 16 st. C lokalnie w centrum. Wiatr na ogół słaby, wschodni i północno-wschodni.

imgw

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.pixabay