PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Czeka nas zimny tydzień, w górach spadnie śnieg

IMGW: Czeka nas zimny tydzień, w górach spadnie śnieg

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-22 10:30:16
IMGW

Arktyczny chłód będzie docierać do naszego kraju w tym tygodniu. W górach spadnie śnieg – poinformował w poniedziałek IMGW.

Jak prognozuje Instytutu do 28 listopada będzie zimno, a w rejonach podgórskich i na północy kraju przejściowo może również pojawić się aura typowo zimowa. Miejscami popada mokry śnieg lub śnieg z deszczem. Noce będą chłodne, miejscami z lekkim mrozem do około -3 stopni Celsjusza.

Zimny tydzień

Nad kraj szybko napływa powietrze polarne morskie, które już nad ranem we wtorek zacznie wypierać zimno z okolic Grenlandii. Jak to zwykle bywa w sytuacjach wymiany mas powietrza nad naszym krajem, można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Tym razem na północy kraju mogą lokalnie wystąpić marznące opady deszczu powodujące gołoledź.IMGW śnieg

W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Jak wskazuje IMGW, miejscami, głównie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu, wystąpią przelotne opady deszczu. Na północy oraz w obszarach podgórskich możliwe okresami opady deszczu ze śniegiem, a w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni na południowym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

IMGW o kolejnych tygodniach

W kolejnych dniach tygodnia przeważać będzie pogoda pochmurna z okresowymi większymi przejaśnieniami. We wtorek na północy i w centrum spadnie słaby deszcz, a na północnym wschodzie przelotny śnieg i śnieg z deszczem. W środę słaby deszcz tylko na wybrzeżu. IMGW informuje, że w czwartek w całym kraju przejściowo bez opadów. W piątek miejscami deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. W sobotę deszcz tylko nad morzem.

Temperatura powietrza w nadchodzącym tygodniu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najcieplej w całym kraju może być w połowie tygodnia. W środę rano temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 0 do 5 stopni, lekki mróz jedynie na Podhalu. W trakcie dnia termometry wskażą od 4 stopni na Suwalszczyźnie do 10 nad morzem. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zachodnich i południowych.

Niedziela zapowiada się pochmurno z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu oraz porywistym wiatrem.

Sprawdź: Synoptyk IMGW: piątek zapowiada się mglisty i chłodny

PAP/fot.pixabay.com


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna ponownie zaatakowała w województwie mazowieckim


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny w prawie całym kraju


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 maja


BULT SMOGOWICZE