PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Czeka nas noc tropikalna. Na zachodzie Polski 37 stopni

IMGW: Czeka nas noc tropikalna. Na zachodzie Polski 37 stopni

Autor: Świat Rolnika 2022-07-20 08:31:00
IMGW

Synoptyk IMGW Mateusz Barczyk przekazał, że w środę temperatura powietrza prawie w całej Polsce przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Na zachodzie kraju prognozowana jest tzw. noc tropikalna z temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza. Dodał, że a wschodzie kraju temperatury będą znacznie łagodniejsze. W Suwałkach 13 stopni Celsjusza, w Warszawie 16 stopni.

Prognoza IMGW na środę

Jak przekazał PAP synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, w środę ponad 30-stopniowy upał obejmie swym zasięgiem prawie całą Polskę. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Zielonej Góry i Leszna, a szerzej dla ziemi lubuskiej, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Tam spodziewanych jest 37 stopni Celsjusza.

Od ponad 30-stopniowego upału mają ustrzec się, jak podał Barczyk, jedynie Podlasie, Warmia i Mazury oraz krańce północno-wschodnie w woj. pomorskim. Tam ma być powyżej 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Suwałkach. Tam spodziewane są 23 stopnie Celsjusza.

W środę wiatr będzie słaby, do umiarkowanego, bez konkretnego kierunku. Według prognozy synoptyka IMGW w ciągu dnia nie powinny wystąpić jakiekolwiek zjawiska atmosferyczne. Podobnie będzie w nocy ze środy na czwartek. Najcieplejsza noc zapowiada się na zachodzie Polski.

,,Temperatura minimalna miejscami nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. To będzie tzw. noc tropikalna. W Szczecinie prognozujmy co najmniej 22 stopnie. 21 stopni ma być w Gorzowie Wielkopolskim” – powiedział Barczyk.

Dodał, że a wschodzie kraju temperatury będą znacznie łagodniejsze.

„W Suwałkach 13 stopni Celsjusza, w Warszawie 16 stopni” – podał synoptyk.

IMGW

Czytaj też: Alert RCB: Dwa powiaty mocno zagrożone pożarami lasów

PAP/fot.pixabay