PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Grzybiarz znalazł pocisk granatnika z okresu II wojny światowej

Grzybiarz znalazł pocisk granatnika z okresu II wojny światowej

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-05 11:13:37
Grzybiarz

Pochodzący z okresu drugiej wojny światowej pocisk niemieckiego granatnika przeciwpancernego znalazł mężczyzna, który wybrał się na grzyby do lasu pomiędzy Strzybnicą a Hanuskiem w powiecie tarnogórskim.

Niewybuch na grzybach

Jeszcze we wtorek niebezpieczny przedmiot zabiorą i zneutralizują saperzy z Gliwic – podała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.grzyby 567

"Wczoraj tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu w lesie między dzielnicą Tarnowskich Gór - Strzybnicą a miejscowością Hanusek. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Mundurowy od razu zorientował się, że odnaleziony przedmiot, to pochodzący z czasów drugiej wojny światowej niemiecki pocisk do rakietowego granatnika przeciwpancernego Panzerschreck" – podała policja.

Pomogła policja

Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i powiadomili saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy jeszcze we wtorek mają zabrać pocisk. Policjanci dziękują grzybiarzowi za informację o niewybuchu i wzorowe zachowanie - mężczyzna nie zbliżał się do pocisku, nie próbował go dotykać czy przenosić. Oznaczył miejsce znaleziska i powiadomił policjantów.

Policja przypomina, że liczące kilkadziesiąt lat skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przeniesienia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów.

Czytaj także: Przygniótł go ciągnik. Przyczyna była jedna i wiadoma od początku


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE