PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS wycofuje chipsy znanej marki; powodem błędne oznakowanie

GIS wycofuje chipsy znanej marki; powodem błędne oznakowanie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-26 18:45:00
GIS

Ze względu na błędne oznakowanie i brak informacji o obecności alergenu – mleka, GIS wycofał partie chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw. 

Informację tę przekazał we wtorek Główny Inspektorat Sanitarny.  Podał on, że chodzi o partie produktu Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50 proc. less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g. Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

GIS wycofuje partie chipsów marki Lay’s

Chodzi o partie o numerze PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10 z datą minimalnej trwałości 30.10.2022. Producentem jest Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki oraz Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

GIS został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku określonych partii, ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego. W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego.

Przypomnijmy, że Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed używaniem w kuchni łyżki i szpatułki.

GIS

Produkty oznaczone numerem partii (w określonym przedziale czasowym) oraz datą minimalnej trwałości wskazanymi w komunikacie nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na białko mleka.

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

Czytaj też: GIS przypomina o różnicach w oznaczeniach produktów spożywczych

PAP/fot.gov