PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS ostrzega. Wegańska żywność skażona toksyną botulinową

GIS ostrzega. Wegańska żywność skażona toksyną botulinową

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-12-13 10:30:56
Wegańska żywność

Główny Inspektora Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Wegańska żywność została zanieczyszczona groźną dla życia i zdrowia substancją.

W wyniku postępowania wyjaśniającego związanego z zatruciem toksyną botulinową stwierdzono obecność Clostridium botulinum oraz toksyny botulinowej w próbce produktu pn. "Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega". Spożycie produktu zanieczyszczonego toksyną botulinową stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Wegańska żywność wycofywana ze sprzedaży

Zanieczyszczona wegańska żywność to Weganska zywnosc pasta GIS 02„Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega, 180 g”. Data minimalnej trwałości / nr partii: 18.01.2022 Producent: Revocann Sp. z o.o., Wola Batorska 747, 32-007 Wola Batorska

Producent przedmiotowego produktu Revocann Sp. z o.o., Wola Batorska 747, 32-007 Wola Batorska zakończył swoją działalność we wrześniu br. Obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w firmie Revocann Sp. z o.o., Nałęczowska 26, 20-701 Lublin, która kupiła ww. spółkę z Woli Batorskiej. Dystrybutor produktu, który częściowo wprowadził produkt do obrotu, rozpoczął wycofywanie produktu z rynku.

Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu. W przypadku spożycia i wystąpienia objawów chorobowych w postaci nudności, wymiotów, zaburzeń widzenia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czytaj też: Ostrzeżenie GIS: Salmonella Enteritidis na skorupkach i w treści jaj

GIS/fot.GIS