PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS ostrzega: Salmonella wykryta w partii roladek z kurczaka

GIS ostrzega: Salmonella wykryta w partii roladek z kurczaka

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-05 16:37:00
GIS

GIS poinformował w czwartek o wycofaniu z powodu wykrycia bakterii salmonelli jednej partii roladek z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym. 

Jak dodał Główny Inspektorat Sanitarny, spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego, po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem. Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.

GIS informuje o wykryciu bakterii Salmonella

Wydane przez GIS ostrzeżenie publiczne dotyczy partii produktu "Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g" o numerze 109/P1/L4/I i terminie przydatności 07.05.2022.

Producentem jest Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE. Roladki wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska SA, ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

Przypomnijmy, że Główny Inspektorat Sanitarny wycofał również partię pasty migdałowej przez fragmenty plastiku.

GIS

GIS podał, że w wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek wykryto bakterie salmonella. Sanepid przekazał, że producent niezwłocznie poinformował dystrybutora o zaistniałej sytuacji. Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów.

Organy urzędowej kontroli prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.

Czytaj też: GIS przypomina o różnicach w oznaczeniach produktów spożywczych

PAP/fot.gov


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE