PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS wycofał dwie partie czekolady! W składzie zanieczyszczony imbir

GIS wycofał dwie partie czekolady! W składzie zanieczyszczony imbir

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-25 08:31:10
GIS

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował w piątek o wycofaniu dwóch partii czekolady z kurkumą, imbirem i cytryną. Powodem wycofania jest zastosowanie w produkcie sproszkowanego imbiru zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia. GIS zaleca konsumentom, by nie spożywali produktów objętych piątkowym ostrzeżeniem publicznym dotyczącym żywności.

GIS znalazł w czekoladzie substancje niebezpieczne dla zdrowia

GIS przekazał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – sproszkowanego imbiru.

Przypominamy, że jakiś czas temu również wycofano produkt zanieczyszczony tą substancją. We wrześniu wycofano bowiem partię lodów SPIDERMAN oraz FROZEN II OLAF. 

Odbiorca kwestionowanych partii w Polsce – podmiot Eko–Wital Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania partii, które zostały wprowadzone do obrotu, zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu.
Wycofany produkt to "Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon", 60 g. Nazwa produktu wg systemu Eko-Wital: Czekolada wegańska HE z kurkumą, imbirem i cytryną BIO 60 g., Kod EAN: 3800500804996.
Numery wycofanych partii to 21147 i 21161, z datami trwałości 27.05.2022 i 10.06.2022. Producentem jest Bio Benjamin Ltd, a dystrybutorem Eko – Wital Sp. z.o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa.

Czytaj też: Ostrzeżenie GIS: bakterie Salmonella wykryte w popularnym sezamie!

PAP/fot.GIS