PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GDDKiA ostrzega kierowców przed śliskimi drogami i mgłą

GDDKiA ostrzega kierowców przed śliskimi drogami i mgłą

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-27 08:45:00
GDDKiA

Lokalnie śliskie nawierzchnie wystąpią na drogach w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim – ostrzegła w poniedziałek rano GDDKiA.

Natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w województwach: małopolskim, podlaskim, pomorskim, lubelskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim kierowcy mogą spodziewać się mgieł. W górach i na południowym wschodzie miejscami przewidywane słabe opady śniegu, możliwe również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź.

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg KrajowychGDDKiA 02 i Autostrad z poniedziałkowego poranka wszystkie drogi krajowe są przejezdne. A na trasach podległych dyrekcji pracują 182 pojazdy do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, pogoda ma wpływ na warunki jazdy w niektórych regionach kraju; lokalna śliskość występuje na terenie województwa podlaskiego na dk 8 na odc. Augustów – granica państwa, zaś w województwie warmińsko-mazurskim na dk 16 – odc. Ełk – Augustów; dk 65 odc. Prostki – Gołdap; dk 58 odc. Pisz – Grajewo.

Z kolei mgła występuje w województwach: małopolskim, podlaskim, pomorskim, lubelskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach.

Według Dyrekcji, w dzień na północnym wschodzie będzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. W górach i na południowym wschodzie miejscami słabe opady śniegu, możliwe również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -7 st. C na Kaszubach i Pomorzu, około -3 st. C na przeważającym obszarze do -1 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Przypomnijmy, że według prognoz IMGW od poniedziałku spodziewane jest ocieplenie w naszym kraju.

Czytaj też: Skażenie wód podziemnych w Otwocku. Prezydent zawiadomi prokuraturę

PAP/fot.Pixabay