PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GDDKiA: Opady atmosferyczne utrudniają jazdę w całym kraju

GDDKiA: Opady atmosferyczne utrudniają jazdę w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 09:15:00
GDDKiA

Opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu mogą utrudniać jazdę kierowcom w całej Polsce – poinformowała GDDKiA we wtorek rano.

Jak dodała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad “wszystkie drogi krajowe są jednak przejezdne”. Na sieci dróg krajowych pracują 63 pojazdy do zimowego utrzymania. W największym stopniu utrzymujące się opady atmosferyczne dotkną kierowców w województwach: podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim i dolnośląskim.

GDDKiA: Opady atmosferyczne występują w całym kraju

Na opady śniegu i śniegu z deszczem muszą przygotować się kierowcy wybierający się w trasę w woj. podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim i dolnośląskim.

Opady deszczu i deszczu przelotnego występują na obszarze całego kraju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 63 pojazdy do zimowego utrzymania.

GDDKiA przekazała, że w ciągu dnia będzie się utrzymywało zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach. Na północnym wschodzie możliwe burze.

GDDKiA

W górach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne

Prognozowana wysokość opadów około 10 mm w zachodnich Sudetach. Spodziewany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 7 cm w górach.

Jak przekazało GDDKiA, temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C do 9 st. C, lokalnie na południowym zachodzie około 10 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i gdzieniegdzie na północy porywy wiatru do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h i w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj też: IMGW: Początek tygodnia zapowiada się chłodny i deszczowy

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE