PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Firma Ferrero wycofuje swoje słodkości. Powodem Salmonella

Firma Ferrero wycofuje swoje słodkości. Powodem Salmonella

Autor: Monika Faber 2022-04-08 19:30:00
Ferrero

Włoska firma Ferrero, czyli jeden z najpopularniejszych producentów słodyczy musi wycofać swoje produkty z czeskiego oraz słowackiego rynku.

Włoska firma prewencyjnie wycofuje partie czekoladowych jajek oraz popularnych cukierków Kinder wyprodukowanych w Belgii. Odpowiada na możliwy związek z kilkoma zgłoszonymi przypadkami salmonelli, ale testy nie wykazały tej bakterii w żadnym z produktów tej firmy. Jednakże producent zdaje się dmuchać na zimne, ponieważ salmonella powoduje ostrą chorobę biegunkową.

Milionowe straty włoskiego giganta

Firma wycofała produkty z rynku na tydzień przed Wielkanocą, kiedy znacząco wzrosła sprzedaż czekoladowych jajek. „Traktujemy tę sytuację niezwykle poważnie” – powiedzieli przedstawiciele firmy. Ferrero wycofuje ze sprzedaży osiem rodzajów słodyczy Kinder wyprodukowanych w Belgii z datą minimalnej trwałości od 19 lutego do 27 września br.

Jeśli badania potwierdzą się, to i tak włoskiej firmy nie ominą milionowe straty z tego tytułu. Ich łakocie są chętnie kupowane na terenie całej Europy szczególnie przed świętami, tak jak ma to obecnie miejsce. Wycofanie produktów ze sprzedaży jednoznacznie wiąże się ze stratami.

Ferrero

Produkty firmy Ferrero wycofywane z kolejnych krajów

Poważnego tonu sytuacji dodaje fakt, że Ferrero zrobił podobny krok na początku tego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Według agencji Reuters, lokalna agencja bezpieczeństwa zdrowia (UKHSA) poinformowała, że ​​wykryto co najmniej 63 przypadki chorób związanych z tymi produktami, większość z nich u dzieci poniżej piątego roku życia.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) bada dziesiątki przypadków salmonelli związanych z czekoladą w dziewięciu krajach europejskich. „Rozprzestrzenianie się choroby charakteryzuje się niezwykle wysokim odsetkiem hospitalizowanych dzieci, z których niektóre mają poważne objawy kliniczne, takie jak krwawa biegunka” – podała agencja UE.

Czytaj też: Salmonelloza drobiu – Czy wiesz jak ją rozpoznać?

źródła: novinky.cz/ fot. pixabay, pexels


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE