O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-06-2021

Autor: Monika Faber

Ekoterroryści! Zniszczone ambony, włamania, podpalenia… Chwalą się akcjami na Instagramie [ZDJĘCIA]

Ekoterroryści

Choć ekoterroryści z grupy Animal Liberation Front uznani zostali przez FBI za organizację terorrystyczną, nie zaprzestali swojej działalności. Mało tego. W serwisie Instagram na profilu o nazwie Unoffensiveanimal niemal codziennie pojawiają się aktualizacje dotyczące spalonych gospodarstw, zniszczonych ambon myśliwskich, włamań, czy dewastacji mienia. Zdaje się, że służby pozostają bierne na ich aktywność.

Ekoterroryści wciąż atakują

Grupa Animal Liberation Front to jedna z najbardziej skrajnych grup ekoterorystów. Celem ich ataków od lat pozostają rolnicy zajmujący się hodowlą zwierząt, laboratoria dokonujące testów na zwierzętach, restauracje wykorzystujące mięso i szereg innych obiektów, które są niezgodne z reprezentowaną przez nich anarchistyczną i pseudoekologiczną ideologią.

Czytaj także: PETA zaatakowała znany zespół za kurczaki! Fani w szoku

Ekoterroryści z ALF

Początki ekoterroryzmu datowane są na lata sześćdziesiąte XX wieku, kiedy to w wielkiej Brytanii powstało Hunt Saboteurs Association, czyli organizacja mająca na celu regularne zakłócanie organizowanych w Anglii polowań na lisy. Aktywiści blokowali drogi oraz rozsypywali środki chemiczne utrudniające psom podjęcie tropu zwierzyny. W pierwszym dziesięcioleciu swojej działalności HSA znacznie zradykalizowało swoje metody, przypuszczając regularne ataki na instytucje badawcze, w których przeprowadzało się wiwisekcje. Skrajny oddział grupy przyjął nazwę Band of Mercy (Grupa Miłosierdzia) i dał początek pierwszej zorganizowanej grupie ekoterrorystycznej – Animal Liberation Front.

W kolejnych latach działalność ALF stopniowo przenosiła się do USA. Członkowie organizacji zaczęli coraz bardziej inspirować się naukami Petera Singera, który twierdzi, że człowiek nie ma prawa wykorzystywać zwierząt do swoich celów . Przyjęcie doktryny australijskiego etyka zaowocowało serią brutalnych ataków, do których przyznawali się członkowie ALF. Największy rozgłos zyskał Ron Coronoado, który podpalił laboratorium Uniwersytetu w Michigan, za co został skazany na 3,5 roku więzienia. Działania osób zrzeszonych w ALF walnie przyczyniły się do uznania w Stanach Zjednoczonych przestępstw o charakterze ekoterrorystycznym za przestępstwa federalne ścigane przez FBI.

W latach dziewięćdziesiątych ekoterroryści z ALF nawiązali współpracę z Earth Liberation Front – największą ówczesną organizacją ekoterrorystyczną. W 2003 roku aktywiści tej organizacji dokonali zamachu bombowego wymierzonego w budowle, które ich zdaniem nie spełniały wymogów budownictwa ekologicznego, do czego ELF przyznała się w rozdawanych w związku z tym wydarzeniem ulotkach. Straty oszacowano wówczas na około 7 mln USD. Już 3 lata później ta sama grupa za pomocą bomby zapalającej zniszczyła posiadłość na Bainbridge Island. Budowla, w ich opinii, naruszała stabilność tamtejszego ekosystemu przez swój negatywny wpływ na mokradła.

Ekoterroyści z ALF działają do dziś. Poniżej zdjęcia  z akcji ALF z ostatnich miesięcy. 

ekoterrorysci alf 1

ekoterrorysci alf 2

ekoterrorysci alf 3

ekoterrorysci alf 4

ekoterrorysci alf 6

swiatrolnika.info 2023