PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Do Orientarium w Łodzi przyjechał drugi słoń indyjski

Do Orientarium w Łodzi przyjechał drugi słoń indyjski

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-03-17 19:00:00
słoń indyjski

Ogród Zoologiczny w Łodzi zyskał nowego lokatora – to 9-letni słoń indyjski Taru, który zamieszkał w Orientarium. Od kilku dni poznaje wybiegi zoo w Łodzi. 

"Z opowieści naszych węgierskich kolegów wiemy, że Taru jest bardzo zaangażowanym partnerem w czasie treningów – podkreślił opiekun słonia Ireneusz Dąbrowski. Taru wkrótce pozna też do niedawna jedynego w Łodzi słonia – Aleksandra. Aleksander to największy słoń indyjski w Europie, który w Orientarium mieszka od lipca. Jego zadaniem będzie ułożenie nastoletnich osobników, które w najbliższym czasie trafią do Łodzi.

Słoń indyjski zagościł w łódzkim zoo

Nowy mieszkaniec Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, słoń indyjski o imieniu Taru, przyjechał z węgierskiego Szegedu, gdzie był najmłodszym słoniem w stadzie złożonym z samych kawalerów. Od kilku dni poznaje wybiegi w Orientarium i zaprzyjaźnia się z nowymi opiekunami.

"Z opowieści naszych węgierskich kolegów wiemy, że Taru jest bardzo zaangażowanym partnerem w czasie treningów. Chętnie i niezwykle szybko uczy się nowych komend. Łatwo socjalizuje się z innymi słoniami. Mamy nadzieję, że ten sam scenariusz uda się powtórzyć w Łodzi, przy zapoznawaniu go z Aleksandrem" – podkreślił opiekun Taru Ireneusz Dąbrowski.

Słoń indyjski

Do dwójki słoni niedługo dołączy kolejny 

Aleksander to największy słoń indyjski w Europie, który w Orientarium mieszka od lipca. Jego zadaniem będzie ułożenie nastoletnich osobników, które w najbliższym czasie trafią do Łodzi. Docelowo stado w Orientarium będzie mogło liczyć nawet 8 słoni, ale na początek planuje się ulokowanie w nim trzech zwierząt.

"W najbliższym czasie do Taru i Aleksandra dołączy jeszcze 10-letni Yuma z Francji. Trudno jednak podawać konkretne daty, bo proces łączenia zwierząt bywa skomplikowany i długotrwały. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości w Łodzi będziemy także mieli samice, a nasi kawalerowie doczekają się potomstwa" – zaznaczył wiceprezes łódzkiego Ogrodu Zoologicznego Tomasz Jóźwik.

Czytaj też: Słoń Leon obchodzi 21. urodziny. W stołecznym zoo czekało wiele atrakcji

PAP/fot. fb ZOO Łódź