PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /ARiMR współpracuje z prokuraturą ws. zatrzymania byłego dyrektora

ARiMR współpracuje z prokuraturą ws. zatrzymania byłego dyrektora

Autor: Michał Rybka 2021-12-15 09:29:07
ARiMR

ARiMR zadeklarowała wolę współpracy ze szczecińskimi organami ścigania w celu ustalenia okoliczności sprawy, w jakich doszło do zatrzymania byłego dyrektora.

Agencja informuje, że w związku z komunikatem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie z 13 grudnia 2021 r. o śledztwie prowadzonym w sprawie korupcji w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym Agencji, podjęte działania dotyczą byłego Dyrektora Zachodniopomorskiego OR pełniącego tę funkcję w latach 2008-2016.

ARiMR chce wyjaśnić sprawę

10 grudnia 2021 r. Agencja przekazała na żądanie Prokuratury obowiązujące w latach 2012-2016 procedury w zakresie przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach płatności obszarowych oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa deklaruje wolę pełnej współpracy z organami ścigania w celu wyjaśnienia i ustalenia wszelkich okoliczności sprawy.

Przypomnijmy, że kilka dni temu CBA i ABW zatrzymały sześć osób podejrzewanych o korupcję na szkodę szczecińskiego oddziału regionalnego ARiMR. Wśród zatrzymanych znalazł się także były dyrektor Agencji.

Czytaj także: Jest odpowiedź Zarządu KRIR ws. zatrzymania rolników z powiatu piotrkowskiego

źródła: gov.pl/ fot. pixabay.com