PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /AgroUnia w konflikcie z Mamą Ginekolog! Poszło o hiszpańskie ziemniaki

AgroUnia w konflikcie z Mamą Ginekolog! Poszło o hiszpańskie ziemniaki

Autor: Mateusz Chrząszcz 2022-05-07 11:00:00
AgroUnia

Znana influencerka Mama Ginekolog popadła w konflikt z organizacją AgroUnia. Polskim rolnikom nie spodobało się promowanie hiszpańskich ziemniaków.

Celebrytka ubrana w suknie balową promowała na TikToku sprowadzane z zagranicy kartofle dostępne w popularnym dyskoncie spożywczym. Nicole Sochacki–Wójcicka jest znana ze swojego temperamentu i po wymianie zdań z liderami AgroUnii domaga się od nich przeprosin. TikTokerka w przeszłości popadła w konflikt z m.in. Janem Śpiewakiem.

O co cała awantura?

Mama Ginekolog znana z różnych mediów społecznościowych postanowiła nagrywać komediowe filmy na TikToku. W tym celu wybrała się do jednej z najpopularniejszych sieci dyskontów w Polsce, ubrana ubrana w suknię wieczorową z różowego tiulu. Na nagraniach widzimy jak do wózka pakuje duże ilości warzyw, w tym ziemniaków, chwiejąc się przy tym na obcasach.

AgroUnia oburzyła się, ponieważ na nagraniach widać, że Nicole Sochacki–Wójcicka wkłada do wózka ziemniaki oznaczone hiszpańskimi barwami narodowymi. Według organizacji tego typu akcje stoją w kontrze do interesów polskich rolników.

„Czy ci wszyscy celebryci już na głowę upadli?! Dla nas to sytuacja skandaliczna! Ciekawe, ile za taki sabotaż polskich rolników dostaje się pieniędzy? A może trzeba być po prostu wyjątkowo głupim? Jedno nie pozostawia wątpliwości: to wyjątkowo szkodliwe działanie wspierające monopolizacje rynku detalicznego. Sama wstawiła film, jak pakuje do swojego koszyka ziemniaki, które musiały pokonać tysiące kilometrów. Ciekawe jak duży ślad węglowy tworzą? No ale przecież o ekologii jedynie fajnie się mówi, a trudniej w ekologiczny sposób żyć. Co za hipokryzja tej celebrytki. (...) Ciekawe czy za ten film dostała jakieś pieniądze? Jeśli tak, to gdzie jest dopisek o współpracy z Biedronką? Tak niszczony i gnębiony jest polski rynek” - czytamy na Facebooku organizacji.

AgroUnia w konflikcie z influencerką

AgroUnia nie musiała długo czekać na odpowiedź. Mama Ginekolog postanowiła im odpisać.

„Szanowna Agrounio - rozumiem, że dla Was sprawa jest poważna i nie jest to powód do żartów. Jednak mój film to żart. Co więcej, ziemniaków nawet nie kupiłam. Trzymajcie się ciepło i powodzenia w walce o polskie produkty” – odpisała.

Administrator konta AgroUnii nie pozostał dłużny i wszedł w polemikę pytając, czy dla celebrytki ślad węglowy, czy też patriotyzm gospodarczy nie są ważne. Organizacja zaproponowała rozmowę na temu wpływu kupna polskich produktów, jak również, dlaczego kupowanie polskiej żywności jest ważne. Mama Ginekolog ponownie odpisała:

„Możemy porozmawiać, jak sprostujecie pomówienie i napiszecie przeprosiny – bo nazywanie mnie głupią celebrytką i dawanie przyzwolenie na hejt w moją stronę w komentarzach na pewno nie idzie w kierunku uświadamiania społeczeństwa. Co więcej, mało wiedzą państwo o mojej działalności i promocji produktów polskich, a jednak chcecie rozmawiać… Rozumiem, że planujecie monolog?” – dodała.

Czytaj również: Nowa partia w grze. AgroUnia jest już oficjalną partią polityczną

Pudelek/fot.TikTiok/MamaGinekolog