PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Agro Show 2021 – podsumowanie XXII edycji wydarzenia

Agro Show 2021 – podsumowanie XXII edycji wydarzenia

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-01 16:00:00
Agro Show 2021

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2021 odbyła się w dniach 24-26 września na terenie lotniska w Bednarach. Mimo wielu obaw i dużej niepewności związanej z roczną przerwą spowodowana pandemią, impreza odbyła się bez przeszkód. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą kilkuset wystawców, którzy brali udział w tym wydarzeniu.

Agro Show 2021 było rekordowe pod względem prezentowanych nowości

Kiedy po pandemicznej przerwie przystępowano do organizacji kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2021 wielu zastanawiało się, jak taka przerwa wpłynie na frekwencję. Czy rolnicy, którym ta impreza jest dedykowana, nie zapomnieli o niej, czy czekają, czy przyjadą, czy może w poszukiwaniu nowości nie ograniczą się tylko do wirtualnej, cyfrowej przestrzeni. To były pytania i obawy naturalne w sytuacji, gdy świat znalazł się na zakręcie. Obawy były naturalne, ale, jak się okazało, płonne. Kolejna edycja sztandarowej imprezy już za nami można odetchnąć z ulgą.

Dziękujemy też wystawcom, którzy stanęli, jak zwykle, na wysokości zadania i przygotowali atrakcyjną ofertę. Okazało się, że roczna przerwa, paradoksalnie, nie tylko nie zaszkodziła, ale wręcz pomogła i jeszcze podniosła atrakcyjność naszego Agro Show 2021. W czasie, gdy świat walczył z pandemią producenci maszyn i urządzeń rolniczych nie siedzieli z założonymi rękami. A rezultaty tej pracy można było oglądać w Bednarach

– podziękowali organizatorzy wydarzenia.

W tym roku prezentowano maszyny, o których dwa lata temu mało kto jeszcze mówił i których nikt nie miał okazji zobaczyć. W efekcie to była chyba rekordowa edycja Agro Show pod względem prezentowanych nowości. Kombajny o ogromnej wydajności, czy pierwsze w sektorze rolniczym maszyny autonomiczne przyciągały spragnionych nowinek technologicznych odwiedzających. Z kolei bardzo bogata, w porównaniu z poprzednimi edycjami Agro Show oferta maszyn do mechanicznego usuwania chwastów z pól świadczy o umacniającym się trendzie rolnictwa opartego na naturalnych metodach uprawy. To dobrze rokuje na przyszłość.

Cieszymy się, bo utwierdziliśmy się w przekonaniu, które żywimy od samego początku, że bezpośredni kontakt przedsiębiorców z potencjalnymi klientami, do których kierowana jest oferta, jest najlepszą formą. Stwarza nie tylko możliwość prezentacji walorów produktów, ale też możliwość rozpoznania oczekiwań rynku. Jako organizatorzy dokładaliśmy wszelkich starań, by ta wymiana informacji między stroną podażową i popytową rynku odbywała się w jak najbardziej atrakcyjnej formie i otoczeniu. Mamy nadzieję, że to się udało

– napisali organizatorzy.

Czytaj też: Rolnicy – na jakie korzystne zmiany prawne mogą liczyć w przyszłości?

Agro Show 2021 odwiedziło 125 tysięcy osób, gdzie zaprezentowało się 536 firm

Potwierdzeniem tego jest zapewne ogromne zainteresowanieAgro Show 2021 02 pokazami polowymi, które stały się już znakiem firmowym Agro Show 2021. Także w tym roku pokazy maszyn na żywo były chyba najbardziej oczekiwanym i efektownym elementem wystawy. Wzięły w nim udział maszyny produkcji firm AGRO-MASZ, BEDNAR FMT, JOSKIN POLSKA Sp. z o.o., KUHN Maszyny Rolnicze, Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” oraz Manitou. Zaletą prezentacji był fakt, że pracę sprzętu można było zobaczyć na żywo z trybun oraz na ekranie, na których ukazywano zbliżenia na działanie poszczególnych elementów roboczych. Maszyny pracowały na polu pokazowym odzwierciedlającym pola uprawne – zarówno nieuprawione, jak i obsiane kukurydzą. Nowością był udział w pokazach drona, które powoli stają się maszynami coraz bardziej użytecznymi w rolnictwie. Dron brał udział w pokazach tylko w niedzielę, ostatniego dnia wystawy.

Jako organizator wystawy zawsze stawialiśmy na edukację. W tym roku również piątek przeznaczony był przede wszystkim dla młodzieży. To tego dnia odwiedziło wystawę blisko 120 wycieczek ze szkół rolniczych z najróżniejszych regionów kraju. Również w piątek odbył się finał konkursu Mechanik na Medal, w którym wyłoniono najlepszych mechaników maszyn w roku 2021. Laureatami zostali: Jakub Brylewski z firmy Raitech, który zajął pierwsze miejsce, Mateusz Kakareko z firmy Conractus Agro na miejscu drugim oraz Krzysztof Chodorski z POM Augustów, który zajął trzecią pozycję

– przekazali organizatorzy.

Rolnicy chętni poszerzyć swoją wiedzę o nowe technologie mogli wziąć udział w jednym z seminariów, które organizowane były w trakcie wystawy. W programie Agro Show 2021 znalazły się tematy:

„Rolnictwo precyzyjne z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej”, „Wykorzystanie nowoczesnych technologii teledetekcyjnych w pracy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa”, „Innowacja Tu i Teraz: Efektywne wdrażanie innowacji sektora rolno-spożywczego”.

W tym roku odwiedziło nas 125 tys. osób. Zaprezentowało się 536 firm. Dziękujemy za obecność i okazane nam zaufanie. Do zobaczenia za rok

– podsumowali organizatorzy Agro Show 2021.

pigmiur.pl/fot.Twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


BULT SMOGOWICZE